Co je PERMANENTNÍ MAKE-UP?

U permanentního make-upu se vpravuje do vrchní vrstvy kůže pigment, určený pro mikropigmentaci. Nejedná se tedy o klasické tetování, protože se pracuje s menší hloubkou implantace a jiným druhem pigmentu.

V salonu můžete využít PMU obočí, horních i spodních linek, rtů.

Protože se jedná o práci s lidskou kůží, je u mne samozřejmostí příslušná certifikace a řada dalších školení pro PMU.

PMU nenahrazuje líčení, naopak je kladen důraz na jeho přirozenost.

Během celého výkonu můžete mojí práci sledovat, vše je s Vámi konzultováno, odpovím Vám na veškeré otázky ohledně PMU. Nemusíte se tedy ničeho bát 🙂

Jak dlouho PERMANENTNÍ MAKE-UP vydrží?

Jelikož se nejedná o klasické tetování, je výdrž PMU pouze dočasná. Pohybuje se v rozmezí 1-4 let, ale výdrž je opravdu u každého individuální, záleží vždy na stavu kůže, věku, péči po zákroku.

Protože výsledný barevný odstín je vidět až po 4 týdnech, je vhodná po této době korekce, při které se doplní nedostatky.

Používané technologie v salonu:

Pro PMU používám vysoce kvalitní přístroj německé výroby, který splňuje veškeré zásady pro práci. Je používán s jednorázovou kartridží-jehlou, která je po každém klientovi likvidována.

Používané pigmenty:

Pro PMU používám pigmenty od italské značky BIOTEK, která je řazena mezi nejlepší pigmenty na světovém trhu. Pigmenty jsou hypoalergenní, sterilní a certifikované. Nabízí širokou škálu barev pro určité druhy PMU.

!!!Kontraindikace PMU:

Těhotenství, kojení, Herpes, Diabetes (slabá forma-po konzultaci s lékařem), nachlazení, Epilepsie, infekční onemocnění, akutní nádorové onemocnění, užívání léků na ředění krve, špatný stav organismu, rozšířené cévy v místě aplikace.

Doplňující informace před výkonem PMU:

PMU rtů-pokud klientka trpí na Herpes(opary) je nutné vyžádat od svého obvodního lékaře recept na Herpesin a začít užívat den před zákrokem. Pokud se v minulosti vyskytly opary, je pravděpodobné, že se po PMU rtů vyskytnou také, Herpesin ale minimalizuje jejich riziko zbytečné ztráty pigmentu. I přes užívání se vyskytnout mohou, jejich průběh bude kratší.

-Před výkonem nepít kávu, alkoholické nápoje a neužívat povzbuzující či utišující léky.

-PMU očních linek nelze provádět pokud má klientka lepené-umělé řasy.

-Před samotným výkonem je vždy s klientkou vyplněn dotazník a čestné prohlášení o sdělení všech informací o zdravotním stavu.

Péče po aplikaci PMU:

Velmi důležitá je následná péče po aplikaci, závisí na ní hojení tetáže. Místo po aplikaci může být mírně zarudlé či oteklé, po chvíli se vrátí do původního stavu. Doporučuji spíše suché hojení, aby stroupky nemokvaly. Pokud hodně místo pne, tak namazat lehkou vrstvu kvalitní péčí. Nejprve se vytvoří stroupky s barvou pigmentu-neodtrhávat!!, nechat je volně odpadnout. Min.14 dní nechodit na přímé slunce, solárium, do bazénu. Asi 7 dní bude barva pigmentu o 40-50% tmavší, postupně bude světlat a po 4-6 týdnech bude vidět výsledný odstín. Může se Vám zdát, že pigment nebude v době hojení vidět, je to způsobené tím, že tělo se brání a na mikropigmenty reaguje obranným mechanismem. Pigment se ale po 4-6 týdnech ustálí.

-péče po aplikaci PMU rtů: otok je individuální, delší a citlivější působení anestezie. Večer po zákroku nečistit zuby ani rty namáčet, neolizovat, nelíbat. Mazat pouze kvalitní péčí pokud cítíte pnutí. Pár dní pít brčkem. Jelikož se jedná o poměrně rozsáhlý zákrok, nedoporučuji po aplikaci cvičit.

-péče po aplikaci PMU obočí: většinou bez otoku, 24hodin suchým tamponkem otírat lymfatický mok aby se nedělaly stroupky, další den tenkou vrstvou mazat kvalitní péčí.

-péče po aplikaci PMU očních linek: po aplikaci mohou být oči mírně zarudlé a mohou slzet, doporučuji spíše suché hojení nebo tenkou vrstvu kvalitní péčí.